KONTAKT
tel.: 507 082 052
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Matki pszczele

Izolacja mateczników

Witam, ten rok jest trudnym rokiem do hodowli matek pszczelich. Jednak trzeba wymieniać matki bo podnosi to wydajność. W naszej pasiece produkujemy głównie matki na własne potrzeby i potrzeby znajomych pszczelarzy, dopiero nadwyżki są sprzedawane innym zainteresowanym. Do hodowli matek używamy metody cloacebord. Matki wychowane tą metodą są najwyższej jakości, bo wychów odbywa się w obecności matki i w pełnej rodzinie w odpowiednim czasie w okresie rojowym. Film pokazuje fazę hodowli w której mateczniki zostają odizolowane od pszczół w specjalnych klateczkach na ramce hodowlanej. Hodujemy dwie linie krainek PRIMA i MARYNKA.

 

Skomentuj

Dodaj komentarz jako Gość

0
  • Brak komentarzy
System komentarzy oparty o Komento


Witamy!

Witamy serdecznie na naszej stronie. Strona jest poświęcona działalności naszej pasieki. Będą na niej umieszczone zdjęcia, filmy i artykuły poświęcone pszczołom i pszczelarstwu. Mogą Państwo komentować wybrane artykuły lub filmy zadając pytania nam lub innym użytkownikom serwisu za pośrednictwem naszej strony.

 

Życzę miłego oglądania.

Zbigniew Olesiński

VIDEOPASIEKA OLE-MIODEK