KONTAKT
tel.: 507 082 052
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Filmy

Starter

 Znalazłem chwilkę czasu i popełniłem następny filmik.Tym razem chciałbym pochwalić się swoim starterem.Może się komuś przyda .Starter jest zrobiony na ramkę gniazdową wielkopolską.Jeśli ktoś ma jakieś pytania to bardzo proszę.

      

       

Komentarz (3) Odsłony: 12846

Ul Japoński zasiedlony

Dwa dni temu udało mi się zasiedlić ul japoński.Rój był niewielki ,ok 1 kg .Pszczoły z werwą rozpoczęły zagospodarowanie swojego nowego domu .Będę musiał mówić do nich po japońsku.Miód będzie z wiśni bo na takim drzewie został schwytany rój.

 

Komentarz (0) Odsłony: 9254

Ul Japoński

Witam przeglądając filmy na yotube natrafiłem   na film przedstawiający Pszczelarstwo Japonii.Postanowiłem zrobić taki ul. Gospodarowanie w takim ulu przypomina gospodarkę w naszej poczciwej barci.Jest to nowoczesna barć .Filmy przedstawiają konstrukcję takiego ula ,trochę zmodyfikowałem go wstawiając pajączki dla poprawy wentylacji.

Miłego oglądania OLE-MIODEK

                      

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 9802

Tresowany Rój

Witam mamy od tygodnia wzmożony ruch w pasiekach . Sezon rójek. To dla każdego pszczelarza okres wytężonej pracy.Lepiej zapobiegać niż leczyć . Czasem jednak nie uda się zatrzymać naturalnego pędu do rojenia. Można jednak przechytrzyć pszczoły i spowodować by rój sam wrócił do ula . Prostym zabiegiem , zakładając kratę odgrodową na wylotek . Udało się nagrać takie wydarzenie w naszej pasiece.

Komentarz (2) Odsłony: 9120

Oblot 2013 13 04

Witam nareszcie wiosna i można oglądać takie widoki w pasiekach .Miłego patrzenia OLE-MIODEK

 

          

Komentarz (0) Odsłony: 6504

Więcej artykułów…

  1. zbijanie ramek


Witamy!

Witamy serdecznie na naszej stronie. Strona jest poświęcona działalności naszej pasieki. Będą na niej umieszczone zdjęcia, filmy i artykuły poświęcone pszczołom i pszczelarstwu. Mogą Państwo komentować wybrane artykuły lub filmy zadając pytania nam lub innym użytkownikom serwisu za pośrednictwem naszej strony.

 

Życzę miłego oglądania.

Zbigniew Olesiński

VIDEOPASIEKA OLE-MIODEK